Pozostałe chwytaki

Tam gdzie ładunek musi być chwycony, uchwycony po bokach w celu transportu znajdują zastosowanie chwytaki DURWEN. Zbudowane z innowacyjnych części, charakteryzujące się świetną widocznością i spójną konstrukcją. Chwytaki dostarczamy z przesuwem bocznym lub bez funkcji przesuwu, jak również wyposażone w funkcję obrotu 360 stopni, a także ograniczony zakres obrotu do 180 stopni.

Praktycznym rozwiązaniem są chwytaki widłowe typ PGK, które obok funkcji chwytania między widłami pozwalają na klasyczny transport palet oraz innych ładunków na widłach. Czyli w ramach jednego urządzenia zyskujemy 2 odrębne funkcje. Chwytak widłowy pasuje do każdego wózka widłowego, dopasowany odpowiednio do tej samej klasy montażowej.

Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest chwytak widłowy obrotowy, z zakresem obrotu 360 stopni, dający 3 funkcjonalności: transport palet, chwytanie ładunków między widłami, obrót ładunków.

Do chwytaków widłowych można zastosowań specjalne nakładki na widły co jeszcze bardziej poszerzy funkcjonalność tych urządzeń. Mogą to być nakładki do transportu bel, nakładki do chwytania beczek, nakładki do chwytania kostki brukowej oraz inne specjalne nakładki na zamówienie klienta.

Chwytaki Durwen typ DGE wyposażone w 2 pary wideł, otwierające i zamykające się równolegle do siebie, chwytają po bokach ładunek. Trzecia para wideł, wsuwająca się pod ładunek stanowi dodatkową asekurację podczas obrotu. Urządzenie znajduje zastosowanie w branży rolnej, przy obsłudze skrzyniopalet, jak również w branży spożywczej, a także w metalurgii oraz wielu innych.